пʼятниця, 27 березня 2020 р.

27.03.2020 ІІ курс Г М- 18 Українська література

Тема заняття:   Ліна Костенко «Страшні слова, коли вони мовчать…», «Хай буде легко. Дотиком пера…», «Недумано, негадано…», «По сей день Посейдон посідає свій трон…»,  Творчий шлях. Особливості індивідуального стилю 

1. Прочитати матеріал і скласти таблицю "Життєвий і творчий шлях поетеси"

https://maximum.fm/biografiya-lini-kostenko-ta-cikavi-fakti-pro-neyi_n137725

2. Законспектувати:
Основні мотиви її творчості — це: 
•       історія нашого народу; 
•       єднання людини з природою; 
•       філософічність буття; 
•       тема поет і поезії;
 •       тема кохання; 
•       тема війни; 
•       тема творчої праці;
 •       тема моралі тощо. Вражає читача щирість висловленої думки, емоційність слова, за допомогою яких розкривається людська душа. І саме над нею найчастіше замислюється письменниця, її хвилює те, що спотво­рює душу, що знищує життя: Не так страшна та річка Лета, Не так цензура та гірка, Як самознищення поета Брехнею власного рядка. Ліна Костенко — справжній майстер художнього світу. Вона філософськи осмислює зміст життєвих проблем, розкриває най­суттєвіші почуття людини, її неповторність і складність, супереч­ливість і красу. У її ліриці звучать і мотиви Великої Вітчизняної війни, і роздуми про важливість творчої праці, бажання залишити по собі добру пам’ять, любити людей і природу, берегти їх. Вірші поетеси наповнені філософською наснагою роздумів про роль мистецтва, відповідальністю митця перед часом, своєю совістю. Костенко засуджує нещирість, пристосуванство й, без­умовно, возвеличує народ, Вітчизну, кохання. Тематичний обрій поетеси досить широкий. Самобутність її в тому, що вона художньо осмислює загальнолюдські цінності. Від літератури «соціалістичного реалізму» вимагався тоталь­ний мажор — у ліриці ж Ліни Костенко нерідко переломлювалися драматичні колізії буття. І це, загалом, фундаментальна особли­вість її таланту — трагедійний характер світовідчування. У своїх віршах вона й справді промовляє «від імені болю» (А. Макаров).

3. Прослухати аудіо поезії "Страшні слова, коли вони мовчать". Написати аналіз.
4. Прослухати аудіо "Хай буде легко. Дотиком пера". Дати відповідь: 
Який настрій викликає поезія?
До якого виду лірики належить цей твір?
5. Прослухати поезію https://www.youtube.com/watch?v=7gaa_6iuOxk
- Про що ця поезія? Який настрій викликає? Що ви уявляєте? Який вид лірики?
6. Прочитати поезію «По сей день Посейдон посідає свій трон…», записати конспект аналізу. Можна скористатися посиланням: 

Немає коментарів:

Дописати коментар