Шановні студенти. Сьогодні останнє заняття по зарубіжній літературі в цьому семестрі.
Нагадую, що для атестації вам треба виконати контрольну роботу та надіслати скрін попередніх робіт. Чекаю скрін ваших робіт до 20.00.
Тема заняття: Контрольна робота з теми " Проза й поезія пізнього романтизму та переходу до реалізму"
1. Раджу повторити навчальний матеріал, а лише потім виконувати тестові завдання.
2. Прочитайте конспект у зошиті та матеріали у блозі.
3. Уважно читайте запитання до тестів, лише потім давайте правильну відповідь.
Запам’ятайте!
. Кращі твори певної епохи отримали назву Класична література.
• Літературно-мистецькі напрями й течії не мають чітких часових меж, можуть довго існувати поряд, взаємопроникаючи та взаємозбагачуючись, як романтизм і реалізм.
• Літературна творчість Е. Т. А. Гофмана створена уявою письменника, але вона тісно пов’язана з реальністю: з вадами суспільства тогочасної Німеччини, з духовністю ентузіастів та бездуховністю філістерів.
• «Чисте мистецтво» (або «мистецтво для мистецтва», або «естетична критика»), напрям в російській літературі і критиці 50-60-х ХІХ ст., який характеризується поглибленою увагою до духовно-естетичних особливостей літератури як виду мистецтва, що має Божественне джерело Добра, Любові і Краси. З поетів позиції «чистого мистецтва» поділяли Ф. Тютчев, А. А. Фет, А. Н. Майков, Н. Ф. Щербина. Головою школи був А. В. Дружинін. У своїх літературних оцінках критики розробляли не тільки поняття прекрасного, власне естетичного, а й категорії морально-філософського, а часом і соціального порядку. У словосполучення «чисте мистецтво» був ще один сенс - «чисте» в значенні досконалого, ідеального, абсолютно художнього. Чисте - це, перш за все, духовно наповнене, сильне по способам самовираження мистецтво. Позиція прихильників «чистого мистецтва» полягала не в тому, щоб відірвати мистецтво від життя, а в тому, щоб захистити його справді творчі принципи, поетичне своєрідність і чистоту його ідеалів. Вони прагнули до ізоляції від суспільного життя (це неможливо здійснити нікому), а до творчої свободи в ім'я утвердження принципів досконалого ідеалу мистецтва, «чистого», значить, незалежного від дріб'язкових потреб і політичних пристрастей. Представники «чистого мистецтва» доповнили актуальні для історичного періоду проблеми темами вічними, загальнолюдськими, створивши у своїх поезіях різноманітну, насичену, глибоку, об’єктивну картину світу. Теми природи, кохання засяяли новими фарбами. А, Фет, Ф. Тютчев яскраві представники "Школи чистого мистецтва". У творчості цих поетів переплітаються тенденції романтизму і символізму.
• Волт Вітмен — реформатор поезії Америки, писав у жанрі верлібру. Його збірка «Листя трави» посіла важливе місце серед поетичних надбань світової літератури. Над збіркою автор працював майже 40 років, тому її називають працею життя поета.
4. Виконайте тестові завдання!!!.Код доступу 4691725
Увага!!!
1. Надається лише одна спроба проходження тестів
2. На проходження тестів надається лише 20 хвилин
3. Тестування необхідно пройти до 15.00
Немає коментарів:
Дописати коментар